Tandemový zoskok

 

Zrýchlený tlkot srdca, adrenalín, silný poryv vetra, pocit šialenstva a voľný pád porovnateľný s jazdou na diaľnici vysoko nad najvyššou povolenou rýchlosťou. Na prvom mieste je však u nás bezpečnosť, ústretovosť a kvalita.

 

Čo vás čaká v deň zoskoku?

 

Ráno si potvrdíme, či je počasie vyhovujúce, a zároveň upresníme hodinu, kedy budete skákať. Ešte na zemi vám v krátkej inštruktáži vysvetlíme, čo sa bude diať a ako máte reagovať na povely. Oblečieme vás do kombinézy a postroja, ktorý bude spojený s tandem pilotom. Celá príprava na zoskok nezaberie viac ako 15 minút.

 

Potrebnú výšku dosiahnete lietadlom asi za 20 minút. Užijete si ich komfortne v našom vlastnom lietadle, kde je pre pasažierov dostatok priestoru.

Najintenzívnejšia časť zoskoku je voľný pád. Počas neho pocítite nápor okolitého vzduchu a emócie, ktoré jednoducho treba zažiť.

 

Vo výške 1500 metrov nad letiskom tandem pilot otvorí padák. Voľný pád sa končí a začína sa ďalšia fáza zoskoku, a to let na otvorenom padáku. Všade okolo je ticho, nádherný výhľad a okolitá príroda vám vyráža dych. V tejto chvíli si budete môcť vyskúšať aj riadenie padáku. Po 10 minútach letu na padáku sa priblížite k letisku a bezpečne pristávate, čo môže z bezprostrednej blízkosti sledovať aj vaša rodina a priatelia.

 

Ponúkame vám možnosť vyhotovenia profesionálneho foto a video záznamu z celého tandemového zoskoku.

 

 

Budeme vás sprevádzať už počas prípravy na zemi, zachytíme emócie v lietadle, úsmevy pri výskoku, chytíme vás za ruku pri voľnom páde. Budete mať zábery z padáku kameramana a na záver aj šťastné a bezpečné pristátie. Celý záznam je kombinovaný s originálnym zvukom a hudbou pre ešte lepší zážitok.

 

Pokyny pre pasažierov

 

Na tandemový zoskok si vyhraďte dostatočnú časovú rezervu aj v prípade, že ste dohodnutí na konkrétnu hodinu.

Keďže sme závislí od mnohých faktorov, ktoré na letisku ovplyvňujú parašutistickú prevádzku, nie sme schopní garantovať, že sa v určenú hodinu dostanete do lietadla. Počasie je hlavný faktor a podmienky pre váš zoskok musia byť vyhovujúce.

Na zoskok je najvhodnejšie obliecť sa športovo, pohodlne, obuť si tenisky na šnurovanie alebo suchý zips, ktoré sa dajú zatiahnuť. Voľnú obuv by ste mohli počas voľného pádu stratiť. Podobne aj náramky, prstene a hodinky je lepšie pred zoskokom odložiť.

 

Sólo zoskok

 

Tento výcvik je určený absolútnym začiatočníkom, ktorí chcú ochutnať pocit voľnosti a vznášania sa na padáku, alebo už skákali dávnejšie.

Zoskoky sa vykonávajú na letisku Dubová z výšky 1200 metrov nad terénom s automatickým otvorením padáku. Tento spôsob zoskoku je veľmi bezpečný, padák sa sám otvorí po výskoku z lietadla pomocou lana, ktoré je prepojené s vaším padákom a lietadlom. Pre vašu bezpečnosť je vysielačkou zaistené spojenie s inštruktorom na zemi, ktorý vám dáva potrebné inštrukcie na riadenie padáku a bezpečné pristátie.

Výcvik sa skladá z teórie, ktorá trvá 6 hodín a následného zoskoku  s automatickým otvorením padáku.

Kurzy sa konajú v období apríl až október a je potrebná ich rezervácia na tel. čísle +421 944 917 912.

V cene je zahrnuté:

  • Základný parašutistický kurz
  • Teoretická a pozemná príprava
  • Zapožičanie všetkých potrebných materiálov pre zoskok
  • Preskúšanie
  • 1 x sólo zoskok padákom
  • Poistenie zodpovednosti za škodu
  • Osvedčenie o absolvovaní základného kurzu

Obmedzenie:

  • vek minimálne 15 rokov, do 18 rokov je nutný písomný súhlas zákonného zástupcu
  • potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od praktického lekára (ako na vodičský preukaz), tlačivo nájdete TU.

 

 

 

Každý ďalší zoskok

 

Ak máte za sebou základný parašutistický výcvik a aspoň jeden zoskok, máte možnosť pokračovať v skákaní z lietadla nezáväznou formou. To znamená, že po dohode s nami môžete absolvovať praktické zoskoky aj naďalej a skákať len tak, pre zábavu. Nemusíte už sa zúčastňovať výcviku, ale iba krátkej inštruktáže a preskúšania.

 

Cena každého ďalšieho zoskoku je 60,-€

V cene je zahrnuté zapožičanie padáku, balenie padáku, kombinézy, výškomeru a spolupráca s inštruktorom.

Pre vykonanie zoskoku musíte mať platné lekárske vyšetrenie ako na vodičský preukaz TU.

loading