Zážitok na celý život

Dych berúce pohľady, let v trvaní 1 až 1,5 hodiny v rôznych výškach. Kombinácia odpočinku, relaxu, čerstvého vzduchu ponúka zážitok a výhľad, ktorý sa dá dosiahnuť iba touto jedinečnou formu letectva.

 

Adrenalínové nebo to myslí s bezpečnosťou veľmi vážne
Garantujeme nielen kvalitu letu, ale aj bezpečný celý priebeh vášho zážitku. Lietame iba za dobrých poveternostných podmienok. Bezpečnosť letu je zaistená profesionálnym a skúseným personálom priamo v balóne aj na zemi.

 

Kedy a kde sa lieta

Letieť môžete vždy ráno a podvečer, 365 dní v roku, 7 dní v týždni aj počas sviatkov vždy keď je dobré počasie. Dôležitá je však rezervácia termínu a miesta letu aspoň 14 dní vopred, a to telefonicky na +421 948 76 76 70.

Váš let si môžete vybrať kdekoľvek v rámci západného Slovenska. Vzduchoplavecké lety plánujeme väčšinou v predstihu niekoľko dní. Prosím, informujte sa o voľných miestach na palube balóna. Pre lety mimo okresu Bratislava a Senec je potrebné, aby boli na palube aspoň štyria pasažieri. Ak si želáte letieť aj v iných oblastiach nie je to problém, kontaktujte nás a dohodneme podrobnosti Vášho letu.

 

Kto môže letieť balónom
Lety balónmi sú vhodné pre všetkých, ale my odporúčame minimálny vek pasažiera od ôsmich rokov. Maximálny vek nie je určený, keď sa cítite fit, môžete sa k nám pripojiť. Tehotným ženám let balónom neodporúčame.

 

Priebeh letu

Deň pred štartom vás bude kontaktovať pilot ohľadom uskutočnenia letu so zreteľom na poveternostnú situáciu, a zároveň si presne potvrdíme miesto a čas stretnutia.

V deň letu sa stretávame na vopred dohodnutom mieste buď skoro ráno, alebo dve hodiny pred západom slnka.

Spoločne odídeme na miesto štartu, kde rozložíme balón a pripravíme na let. Ak máte chuť môžete sa pripojiť a pomôcť posádke s prípravou a nafúknutím balóna.

Po nafúknutí balóna nastúpite do koša a po „nakúrení“ na letovú teplotu nasleduje štart a cca hodinový let do výšky cca 1 000 – 2 000 metrov. Počas letu si vychutnáte vychladené šampanské.

Približne po hodine pilot vyklesá a vyberie miesto na pristátie.

Po pristátí nasleduje zbalenie celého balóna, kde sa môžete opäť pripojiť aj vy.

Po zbalení balóna prichádza na rad krst nových vzduchoplavcov tradičným balónovým krstom, kde každý z prvoletcov dostane „Krstný list vzduchoplavca“.

Nakoniec vás odvezieme naším doprovodným vozidlom naspäť na miesto štartu.

 

Časté otázky

 1. Ako vysoko poletíme?

Lety prevádzame vo výškach od 300 m do 2 200 m, samozrejme s dôrazom na poveternostné podmienky a po vzájomnej komunikácii s dispečermi na kontrolnej veži, ktorá riadi vzdušný okrsok.

 1. Je lietanie balónom bezpečné?

Áno je, hovoria štatistiky. Balón je jeden z najbezpečnejších dopravných prostriedkov. Ak máme dostatok plynu a rozvážneho pilota, určite sa vám nič nestane. Balón je pod kontrolou Dopravného Úradu SR a každoročne je preverený a daný súhlas na jeho prevádzkou. Naši skúsení piloti sú dlhoročnými pilotmi balónov a niektorí sa venujú aj inej leteckej činnosti (piloti lietadiel, parašutisti).

 1. Je možné, aby leteli viac ako dve osoby?

Naše balóny sú konštruované pre 2 osoby a viac. Keď chcete mať súkromie, poletíte dvaja. Samozrejme, aj s pilotom. Ak ste viacčlenná partia a chcete sa zabaviť, nič vám v tom nebráni.

 1. Ako dlho trvá príprava balóna na štart?

Klasická doba na prípravu balóna na let je cca 30 minút. Po tejto dobe je pilot pripravený na let a dobrodružstvo sa môže začať.

 1. Čo ak sa náhle zmení počasie?

Pred každým letom pilot absolvuje predletovú prípravu, ktorá sa skladá aj z meteorologických predpovedí. Počasie je veľmi dôležitý faktor pre lietanie s balónom, a preto mu venujeme maximálnu pozornosť. Každý pilot ma skúšky z meteorológie a vie sa správne rozhodnúť, či sa poletí alebo nie. Ak sa vám niekedy možno aj zdá, že počasie je letové a pilot povie, že dnes neletíme, verte, že vie, o čom hovorí. 

 1. Aká je platnosť letenky?

Naša spoločnosť vystavuje letenky a darčekové poukazy na dobu jedného roka odo dňa vystavenia. Stávajú sa aj prípady keď platnosť letenky už vypršala, ale my sme ju akceptovali. V takomto prípade nás kontaktujte ešte pred vypršaním platnosti a určite vám vyhovieme.

 1. Kedy nám potvrdíte, že sa poletí?

Všetko je v rukách počasia. S úplnou istotou to vieme tesne pred letom. V deň letu sa telefonicky kontaktujeme a dohodneme si miesto štartu.

 1. Kedy sa lieta?

Hlavná sezóna je od mája až do októbra. Balóny môžu lietať skoro ráno, a to dve hodiny po východe slnka, alebo dve hodiny pred západom slnka. Dôvod je veľmi jednoduchý. Balónu nerobí dobre termické počasie, keď slnečné lúče dopadajú na zemský povrch. Zem sa nerovnomerne ohrieva, vyskytujú sa tzv. svetlé a tmavé miesta a let v termike je veľmi nebezpečný a zakázaný. V zimnom období sa lieta počas celého dňa. 

 1.  Je v balóne zima?

Ako kedy, v zime áno a v lete nie. Vo všeobecnosti platí zásada, že rozdiel teploty na každých 100 m je 0,6 °C . Ako napríklad letíte vo výške 1 000 m, kde je teplota nižšia o 6°C ako na zemi pri štarte. Ale nebojte sa, naše horáky sú výkonné a v balóne je niekedy až horúco.

 1.  Ako dlho trvá let v balóne?

Štandardná doba letu je cca. 60 minút. Niekedy sa letí dlhšie, napríklad ak nie je k dispozícii vhodné miesto na pristátie. Občas sa stane, že let trvá iba 50 minút, a to z dôvodu, že pilot sa rozhodol pristáť skôr kvôli bezpečnosti. Ak let trvá kratšie ako 45 minút, máte nárok na náhradný let!

 1.  Prečo nevieme, kde pristaneme?

Vieme predbežne určiť smer (profil) vetra, ale niekedy sa otočí a letíme tam, kam sme neplánovali alebo nechceli letieť. Aj keď sa neotočí a fúka jedným smerom, v rôznych výškach sa mení jeho smer a rýchlosť. Ak si chcete presne naplánovať trasu balóna, aj tak rátajte s možnými odchýlkami. Nie je to krásne a dobrodružné?

 1.  Ako sa mám obliecť a čo si mám zo sebou zobrať?

Oblečte sa tak, ako by ste išli na prechádzku. Na let je vhodné športové oblečenie, tenisky. Prosím, nezabudnite si zo sebou vziať fotoaparáty, videokamery a hlavne, letenku!

 1.  Odkiaľ sa štartuje?

Adrenalínové nebo lieta hlavne v okolí Bratislavy a Senca. Sú to nádherné miesta na fantastické výlety v balóne. Ak máte záujem, sme schopní letieť aj v iných lokalitách na Slovensku alebo v zahraničí. Samozrejme, po splnení všetkých potrebných podmienok pre let balónom, ako sú poveternostné podmienky, letecké predpisy a súhlas riadenia vzdušného priestoru.

 1.  Za akého počasia lietate?

Dôležitá je horizontálna viditeľnosť viac ako 5 km, rýchlosť vetra na zemi nesmie prekročiť 4m/s a vertikálna dohľadnosť musí byť aspoň 600m. Ďalej nesmie pršať, nesmie byť termické počasie a búrka.

 1.  Sú pasažieri poistení?

Áno, podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady č.785/2004 sú všetci prítomní na palube zo zákona poistení, aj voči tretím osobám.

 1.  Mali ste niekedy nehodu, alebo poistnú udalosť?

Nie nemali sme incident, ani poistnú udalosť. Pýtajte sa a radi vám odpovieme. 

 1.  Čo je v cene letenky?

V cene je hodina letu, nealko nápoje a šampanské, poistenie pre prípad úrazu, odvoz pasažierov po úspešnom lete na miesto štartu a certifikát o absolvovaní letu balónom. Pridanou hodnotou je dobrá nálada, kopec zábavy a zážitok na celý život.

 1.  Sú v koši balóna aj padáky?

Padáky nie sú výbavou žiadneho balóna na svete, iba ak sa niektorý parašutista rozhodne si skočiť s balóna. Spoločnosť Adrenalínové nebo lieta bezpečne.

 1.  Môže sa v balóne fajčiť?

Nie, nesmie sa fajčiť ani v jeho blízkosti.

 1.  Na aký druh paliva balón letí?

V balóne sa používa skvapalnený plyn propán – bután (LPG), ktorý ohrieva vzduch v balóne. Za jednu hodinu letu minieme cca 30 až 60 kg plynu (60 až 120 litrov). Pre zaručenie bezpečnosti letu máme vždy zásobu plynu na 2 hodiny letu.

 1.  Ako dlho potrvá celkom let a príprava balóna?

Na let balónom si rezervujte 4 až 5 hodín. Najprv sa stretneme na mieste štartu, kde prebehne krátka príprava a poučenie. Rozloženie balóna cca 30 min. Hodinový let a nakoniec balenie a presun na miesto štartu.

 1. Kto môže letieť balónom?

Ktokoľvek, kto je zdravý, svojprávny a odhodlaný na dobrodružstvo. Deti letia len v sprievode rodičov alebo zákonných zástupcov. Neodporúčame letieť tehotným ženám.

 

Darčekový poukaz

Obdarujte svojich blízkych zážitkom na celý život!

Let balónom pre vášho partnera, rodičov, priateľov, kolegov či obchodných klientov je jedinečný adrenalínový darček, ktorý si môžete užiť spoločne.

 

Čo darčekový poukaz na let balónom obsahuje:  

Prekvapte svojich blízkych a objednajte im Darčekový poukaz na let balónom priamo cez náš formulár.

 

Podmienky, ktoré boli dané po zakúpení poukazu:

 

Balónová reklama

Adrenalínové nebo poskytuje profesionálne vedenie a prevádzku teplovzdušného balóna, ktorý vás privedie do zaujímavého marketingového prostredia. Teplovzdušné balóny sú z hľadiska nákladov veľmi efektívne. Ešte dôležitejšie je, že teplovzdušné balóny majú reálny vplyv na konvenčné metódy reklamy, ktorým často chýbajú zaujímavé doplnky. Vôbec nie je prekvapujúce, že reklamné balóny vo svojich marketingových programoch používajú veľké spoločnosti, ako napríklad Disney, Pepsi, Re/Max, Canon a pod.

 

Pridajte sa k svetovej špičke

Balóny sa môžu objaviť pri dôležitých podujatiach, ako sú automobilové preteky, letecké dni, športové podujatia, a podobne. Skutočne profesionálny manažment spoločnosti chápe, že balón má pre sponzora zásadný význam. Sponzorská spoločnosť a balónový tím by mali úzko spolupracovať s médiami, partnermi a nielen poskytovať tlačové správy, vyhliadkové lety spojené s rozhovormi na palube balóna kedykoľvek je to možné, ale aj sa zapájať do iných aktivít potrebných pre zvýraznenie značky sponzora alebo reklamného partnera.

 

Balón ako predajný nástroj

Ponuka vyhliadkových letov balónmi má obrovský význam pre kľúčových zákazníkov, čo môže byť veľmi dobrý obchod. Vo svete je veľa prípadov, keď spoločnosť uzatvorí mnoho významných obchodov aj vďaka pozornosti formou darovaného letu balónom. Ktokoľvek môže pozvať klienta na večeru alebo obed, ale let balónom je jedinečný zážitok!

 

Cielený marketing

Povaha balóna umožňuje zadávateľovi dosiahnuť odlišnosť na trhoch, a zároveň poskytuje vysokú viditeľnosť. Takéto marketingové dianie na trhu by bolo extrémne ťažké prekonať inými súťažiacimi spoločnosťami.

Hoci je ťažké určiť a vyčísliť hodnotu marketingu balóna na danej akcii, balón môže byť smelo považovaný za oveľa väčší prínos ako iné formy outdoorových médií. Teplovzdušný balón je z marketingového hľadiska možné využiť v mnohých smeroch. Môže sa stať jedným z najmocnejších a flexibilných marketingových nástrojov na základe jeho vplyvu a prispôsobivosti.

 

Médiá balóny milujú!

Okrem miliónov ľudí, ktorí vidia firemné balóny v priebehu roka, média prejavujú veľký záujem o špeciálne tvary balónov kvôli ich jedinečnosti a ľudskému záujmu.

 

Balón poskytuje silné médium pre regionálne a miestne komunity. Okrem pozornosti tisícov ľudí budú balóny často vytvárať bezplatnú publicitu v ostatných médiách. Veľmi málo ľudí môže ignorovať pohľad na balón, ktorý ma výšku 8-podlažného domu.

 

Prečo práve teplovzdušný balón?

 

Ak chcete originálne a kreatívne zviditeľniť svoju značku, kontaktujte nás a dohodneme si stretnutie.

 
loading